18.9 C
Vinnytsia
Неділя, 19 Травня, 2024
додомуБез категорії10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я!

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я!

10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я!
Ця дата започаткована у 1992 за ініціативи Річарда Гантера, заступника Генерального секретаря Всесвітньої федерації з психічного здоров’я.
Кожного року цей День був присвячений певній проблемі й мав різні тематичні назви. Цього року тема Дня «Психічне здоров’я в нерівному світі». У цьому контексті ми підкреслюємо, що кожна людина має право на збереження й зміцнення психічного здоров’я; кожна людина, попри проблеми із психічним здоров’ям, має право бути включеною та повноцінно функціонувати у суспільстві.
Отже, ключові ідеї Всесвітнього дня психічного здоров’я цього року: психічне здоров’я як універсальне людське право; кожна людина повинна мати доступ до отримання якісних послуг із покращення психічного здоров’я; боротьба зі стигматизацією й дискримінацією усіх сфер пов’язаних із психічнім здоров’ям; усвідомлення, що проблеми психічного здоров’я є серйозним загрозливим фактором для благополуччя молодих людей; громадсько-орієнована психологічна допомога – значний крок у зміцнення психічного здоров’я громад.
Ми усі знаємо свій розум й намагаємося зрозуміти свою психіку. Кожна душа – індивідуальна й своєрідна, але наші права – однакові. То ж чи добре ми знаємося на своїх правах? Тому цей рік спонукає нас зробити важливий крок для усвідомлення своїх прав щодо збереження психічного здоров’я.
Що ми можемо зробити ще в цей день? Як свідчать результати опитувань багато людей саме в цей вперше замислюються над своїм психічним здоров’ям. Є перші індикатори проблем з психічнім здоров’ям, якими не можна нехтувати: коливання настрою, порушення сну (надто короткий чи надто тривалий сон) й порушення апетиту, відчуття постійної тривоги й страху, постійна роздратованість, усвідомлення власної безпомічності у життєвих ситуаціях.
Отже, якщо ви побачили ці сигнали у себе, чи у своїх близьких, не зволікайте, обговоріть це у найближчому колі рідних людей, й за потреби зверніться до фахівців.
Важливо також, щоб в цей День ми запропонували свою допомогу, тому, хто її потребує: добре слово, гарний жарт, фізичну підтримку. І пам’ятаймо, що при цьому пріоритетним залишається добре слово й підтримка для самих себе. Бережіть себе й своє психічне здоров’я!
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments