Історія

Вінницька обласна організація ВФСТ “Колос”

Вінницька територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” – це громадська організація фізкультурно-спортивного спрямування, що діє з 1950 року.
Вінницька територіальна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” – є лідером обласного та всеукраїнського рейтингу з організації фізкультурно-оздоровчої роботи та спорту вищих досягнень.
Має активну позицію в розвитку спортивної галузі, питанні фізичного виховання дітей та молоді, зміцнення спортивної бази, відродження спортивної бази, відродження спортивних традицій сільських громад, підвищення міжнародного авторитету держави.
Вінницька територіальна організація “Колос” є структурним підрозділом ГО “Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство “Колос”. “Колос” на території області. Має осередки у 6 районах області та 62 територіальних громадах регіону. ВТО ВФСТ “Колос” – засновник Дитячо-юнацької спортивної школи. Юнацької Спортивної Школи “Колос” та Спеціалізованої Дитячо-Юнацької Спортивної Школи Олімпійського Резерву з легкої атлетики, Медико-відновлювального центру “Колос” (Вінниця), Дитячо-юнацької спортивно-оздоровчої бази (Вінниця).
Наше бачення – це здорове, активне та мотивоване суспільство в кожній частині України без будь-яких соціальних і культурних кордонів.
Наша місія – сприяти та заохочувати проведенню заходів, пов’язаних із фізичною культурою, спортом і здоров’ям, а також спортивних і масових заходів за участю всього населення України, включаючи сільських робітників, фермерів та їхні родини.
Наша мета – поліпшити фізичне здоров’я українців.
ВТО ВФСТ “Колос” є учасником і виконавцем Цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту у Вінницькій області на 2016-2021 роки.


На виконання Програми щорічно “Колос” проводить низку комплексних заходів та спортивних змагань з різних видів спорту:
– сільські спортивні ігри серед територіальних громад (9 видів спорту, 800 учасників);
– сільські ігри серед голів сільських, селищних та об’єднаних територіальних громад (6 видів спорту);
– спартакіада аграрних вишів I-II рівня акр. (9 видів спорту, 400 учасників);
– змагання серед вихованців ДЮСШ “Хто ти, майбутній олімпієць?” (8 видів спорту, 1000 учасників);
– серед сільських школярів із футболу (600 учасників), футзалу (500 учасників);
– змагання серед сільських аматорських команд із волейболу (250 учасників), футболу (200 учасників);
– змагання серед ветеранів з волейболу (100 учасників), з футзалу (240 учасників).

Загальна кількість учасників, які щорічно беруть участь у багатоступеневих змаганнях (село-район-область) – понад 30 000 осіб. Налагоджені партнерські зв’язки та обмін спортивними делегаціями з Молдови, Польщі. ВТО ВФСТ “Колос” тісно співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування, спортивними, профспілковими та громадськимио рганізаціями. Долучається до розробки та обговорення профільних програм. ВТО ВФСТ “Колос” є лідером зі спортивно-масової роботи в області та серед обласних організацій ФСТ “Колос”. Будує свою роботу на принципах добровільності, прозорості, відкритості та публічності. Має свій сайт http://www.vinkolos.vn.ua/ та інтернет-сторінку в соціальних мережах, де висвітлює свою діяльність. Щороку випускає тематичні буклети та газету.