Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

В селі Березівка на Вінниччині вітали одразу двох ювілярів з 70-річчям: товариство «Колос» та ветерана спорту

Вчора у селі Березівка Чернівецького району Вінницької області пройшли урочистості з нагоди 70-річчя Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Адже історично саме у Березівці розпочалось створення спортивного товариства «Колос», яке спочатку називалось «Колгоспник».  Водночас святкував своє 70-річний ювілей й ветеран спорту Віктор Мельник,повідомляє«Інформаційна Вінниччина».

Berezivka-11

– «Колос» – це все моє життя. Як прийшов у товариство ще у 1967 році, так і досі тут. Зараз займаюсь тренерською роботою, - розповідає Віктор Адамович. – Підготував тут першого майстра спорту на Вінниччині з важкої атлетики – Любов Кураченко, чемпіонку України та призерку чемпіонатів Європи. А загалом у мене 15 вихованців стали майстрами спорту. Останній захистив звання якраз у лютому, перед карантином.

Сам Віктор Адамович теж був чемпіоном України з важкої атлетики, триразовим чемпіоном СРСР серед сільських спортсменів, дворазовим чемпіоном Європи серед ветеранів, дворазовим чемпіоном світу серед ветеранів. Крім того, він багато років очолював відділ фізичної культури і спорту Тульчинської РДА.

Berezivka-9

На урочистостях особливу увагу приділили саме ветеранам спорту. За словами голови Кулизької сільради Літинського району Вінницької області Олени Мазуренко, переможниці Всеукраїнських змагань ГО ВФСТ "Колос" серед голів сільських, селищних рад, голів і старост ОТГ, дуже приємно побачити, що відзначали саме ветеранів:

Berezivka-14

– Вони були такі щасливі, що про них пам’ятають. У кожного очі сяяли. Надзвичайно багато позитивних емоцій усі отримали! Всі відчували таке піднесення та радість. І це дуже надихає на подальшу роботу у розвитку фізкультурно-оздоровчої роботи. Ми вже спілкувались щодо цього з головою Літинської ОТГ Анатолієм Бичком. Він сказав, що в громаді потрібно створити окрему посаду фахівця з фізкультурно-спортивної роботи, щоб на регулярній основі займався розвитком масового спорту. Адже здоров’я і життя людини – найголовніше, про що маємо дбати!

З-поміж відзнак, подяк, грамот деяким учасникам зібрання вручали також і медалі. Отримав медаль «Почесний ветеран «Колосу» й Микола Тютрин.

Berezivka-12

– П’ятдесят років я присвятив «Колосу», починав з тренера на півставки, і досі працюю тут інструктором по спорту в ДЮСОШ, - наголошує Микола Васильович, який є почесним працівником фізичної культури і спорту України, Заслуженим тренером України, суддею міжнародної категорії. – Навіть коли ще працював спортінструктором на підприємстві «Вінницям’ясо», постійно співпрацював з колосовцями в районах. До речі, гирьовий спорт був лише на «Колосі», а я віце-президент Федерації гирьового спорту та голова колегії суддів з важкої атлетики.

А ювілейну медаль «70-річчя «Колосу» серед інших вручили й голові Жмеринського районної організації ВФСТ «Колос» Василь Марчук.

Berezivka-17

– Ми в районі теж проводимо святкування 70-річчя «Колосу», - зазначає Василь Михайлович. Також у нас запланований Відкритий районний турнір серед ветеранів та районні сільські спортивні ігри з 18 видів спорту. А у Чернятині ми проведемо «Козацькі забави», де будуть різні змагання: і перетягування канату, і штовхання возу. А також козацька естафета, в якій учасники їдять вареники на швидкість і запивають пивом та багато всього іншого.

Кожному нагородженому давали також й фірмові футболки «Колосу». Їх залюбки приміряли та обіцяли носити при нагоді.

Berezivka-13

Розпочались урочистості з урочистого внесення національного прапору молодими спортсменами, виконання українського гімну та внесення прапору «Колоса». Почесну місію доручили місцевому ветерану спорту Петру Танчуку.

Berezivka-8

– Ще зі школи займався футболом, але подобалось й плавання. Займався легкою атлетикою, став кандидатом у майстри спорту з багатоборства, - розповідає Петро Іванович, який працював директор школи у Березівки та 16 років керував відділом освіти Чернівецького району. – Коли ніс прапор, відчував таке емоційне піднесення, що навіть важко словами описати.

Berezivka-15

Овації зірвала також Валентина Хрустовська, ветеран фізичної культури і спорту, єдина в області жінка, яка 27 років поспіль очолювала районну організацію ФСТ «Колос»:

– Мушу зізнатись, що навіть боялись нашого району, такі ми були сильні, - зауважує Валентина Степанівна, працювала головою Могилів-Подільського райкому профспілки працівників АПК. – Дуже приємно бути тут, серед друзів і колег, з якими нас пов’язує багаторічна плідна робота. 

Berezivka-16

Серед нагороджених був й майстер спорту України Андрій Краковецький, який є чинним чемпіоном України серед юніорів і молоді. Торік посів четверте місце на юніорському чемпіонаті Європи, а цього року виборов бронзу на першості країни серед чоловіків. Цьогоріч юнак виконав норматив майстра спорту України, що в легкій атлетиці досягти дуже непросто. 

– Я з села Моївка, брав участь, як це завжди буває, спочатку в шкільних змаганнях, потім в районних та обласних, - говорить майстер спорту. – В районі мене помітив тренер Олександр Щербатюк (він теж отримав нагороду – ред.), і відтоді їздив на змагання різного рівня. Виступаю переважно в категорії «біг на середні дистанції».

Berezivka-10

Голова ВФСТ «Колос» Олександр Мендусь у вітальному слові підкреслив, що саме сільські громади дадуть новий імпульс у розвитку спортивного товариства:

– І це відбудеться не для того, щоб наша організація стала знаменитою, а для того, щоб принесла користь людям та славу спортсменам.

 Також подякував березівчанам за гостинність та зауважив, що всім відомо, як важко щось виростити та додав:

– Тож я хочу щиро вклонитись тим предкам, які мали таку силу родючості. Адже заснували товариство, яке сьогодні святкує вже 70-річний ювілей!

Berezivka-3


До слів подяки приєднався також і голова ВТО ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк. Та зазначив, що спорт, окрім всього іншого є послом миру:

– Завдяки нашим спортсменам, гімн нашої країни звучить у всіх куточках світу. Спорт несе могутній об'єднавчий фактор. Тільки так, в єдності, ми можемо розраховувати на процвітання нашої держави. Увесь європейський досвід ми можемо запровадити в українському селі. Адже житель громади - повноправний житель України. Це істина. Я об'їхав чимало країн, і хочу сказати, що такого сильного кадрового потенціалу немає ніде у світі.

Berezivka-4

 

Berezivka-6

Berezivka-7

Berezivka-2

Нагадаємо, Андрій Кавунець зауважує, що всі мешканці громад повинні мати рівний доступ до спортивних послуг.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Світлана Пустовіт

Консоль налагодження Joomla!