Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

Від «Криниці Коцюбинського» до «Лавандового Провансу»: що можна побачити на веломаршруті в Якушинецькій ОТГ

В Якушинецькій об’єднаній територіальній громаді здавна розвивається велосипедний рух.

Нещодавно тут започаткували веломаршрут, який починається від «Епіцентру», далі – через Зарванці на пташину ферму. Є зупинки з промовистою назвою «Сон на бджолах», «Криниця», «Вали».

Біля школи у Якушинцях облаштували сучасну велостоянку. І школярі та вчителі залюбки приїжджають сюди на двоколісних.

Одна з точок маршруту – «Криниця Коцюбинського», що в Зарванцях. Вважається, що у відомого письменника тут жили родичі і у своєму однойменному творі він писав саме про цю місцину.

Також в Якушинецькій ОТГ розташований законсервований глиняний кар’єр, який ще називають «Гніздо ластівок» - у виступах кар’єру облаштувалася велика кількість птахів.

Неподалік від Зарванців розташоване скіфське поселення – городище 4-5 століття до нашої ери.

photo_2020-08-20_16-49-42

В Ксаверівці є власний «Лавандовий Прованс» та «Сон на бджолах», тут же розводять павичів, фазанів та декоративних голубів, а в селі Некрасово є «Форелева ферма». Ще в цій громаді проводять змагання зі спортивної риболовлі на озері Цукерня.

Ще одна зупинка – «Долина Христа» у Зарванцях. Вона називається так, тому що на роздоріжжі різних населених пунктів колись встановили хрест, з часом його облагородили. Тут же знаходиться стародавня криниця. До неї під час війни сходились жителі чотирьох сіл – джерело було настільки потужним, що вдавалося напувати навіть коней. Дослідження якості води виявило, що вона багата корисними мінералами.

Якушинецька громада може також похвалитися старою церквою, до якої сходилися жителі восьми сіл – вона розташовувалась на однаковій відстані від них. Подейкують, що саме в ній обвінчався Іван Богун.

«Усі села нашої громади колись належали родині пана Биковського. Він був відомим фольклористом, етнографом, юристом та соціолог і дуже гарно описував культуру і дружність польського та українського народів, - розповіла жителька громади та культурна діячка Віта Данилюк. – Також ми пишаємось уродженцем села Якушинці Степаном Килимником, роботи якого можна вважати відображенням української культури: він описував обряди, звичаї, пісні у своїй праці «Український рід народних звичаїв в історичному освітленні».

photo_2020-08-20_16-49-59

Велосипедистам пропонують не тільки багатий історичними та культурними місцинами маршрут, а й смачний обід.

–  Під обід велосипедисти приїжджають в Лисогору, там є особлива містична місцина. І в колоритному національному оточенні можна скуштувати свіжих пиріжків від господині та напитись молока. Згодом дорога йде через Слободу, Майдан та Якушинці. Завершується маршрут теж біля «Епіцентру», – розповідає голова Якушинецької ОТГ Василь Романюк. – Поки що маршрут добре не обкатаний та згодом розраховуємо, що він стане дуже популярним.

Нагадаємо, вінничани та гості міста мають можливість випити кави у Вітальні щасливого часу.

Щоб отримувати новини вчасно, підписуйтесь на наш Телеграм-канал.

Фото: Віта Данилюк. 

Консоль налагодження Joomla!