Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Наше головне завдання – рівний доступ жителів громад до спортивних послуг», – Андрій Кавунець

Створено: 20 серпня 2020

 

«Наше головне завдання – рівний доступ жителів громад до спортивних послуг», – Андрій Кавунець

Як відбувається формування практик рівного доступу до оздоровлення та масового спорту у громадах розповіли під час круглого столу.

Вже декілька місяців на території нашої області відбувається реалізація проєктів «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід Вишеградської четвірки» та «Вінниччина – територія здоров’я». Під час круглого столу, куди були запрошені представники влади, спортивних організацій та об’єднаних громад, проєктний менеджер та радник голови облдержадміністрації по зв’язках з ОТГ Андрій Кавунець розповів про хід їх реалізацїі та заплановані події.

«Недарма кажуть, що одна одиниця грошей, вкладена в спорт, дає економію по охороні здоров’я мінімум вдвічі-втричі, – пояснив він для початку. – В умовах децентралізації гостро постало питання оздоровлення населення громад на місцях».

За його словами, головна ідея проєкту полягає в опрацюванні досвіду як закордонних колег, так і українських представників, та вироблення спільної тактики дій. Мета – забезпечити рівний доступ усіх жителів кожної з громад до спортивних послуг, незалежно від густоти населення та величини населеного пункту.

«Після завершення процесу децентралізації до ваших громад приєднаються невеличкі населені пункти, – розповів пан Кавунець, звертаючись до голів ОТГ. – У них не має існувати думки, що спортивна галузь буде розвиватись тільки на центральній ланці, тоді як у них, на місцях, все закриється»

Головне завдання громад у галузі розвитку спорту, пояснив він, це за умов обмежених бюджетів та інших ресурсів організовувати масову спортивну діяльність:

«Я дуже часто спостерігав ситуацію, коли в населених пунктах, де багато крутих спортивних об’єктів в ідеальному стані, просто стоять і їх ніхто не використовує. Тоді як в інших громадах, де ті самі спортивні майданчики в добротному, але доволі бідному стані, використовуються постійно і люди хочуть там займатись. Тобто, справа не тільки в інфраструктурі, необхідно бажання розвивати цю галузь».

26-27 серпня в рамках проєкту відбудеться тренінг на базі комплексу відпочинку  "Батерфляй" в Літинському районі. Під час дводенного тренінгу на зв’язок вийдуть всі українські та закордонні експерти. За підсумками події опрацюють наявний матеріал і сформуються його в посібник, який потім розповсюджуватимуть на місцях.

Потім, на кінець серпня-початок вересня, заплановані виїзди до громад, де експерти працюватимуть разом з їх представниками, вивчатимуть, наскільки розвинена галузь масового спорту та оздоровлення та формуватимуть моделі їх подальшого вдосконалення. Досвід вінницьких громад також увійде до посібника.

«І нарешті, підсумкова конференція, яка запланована на  середину або другу половину жовтня, - повідомив Андрій Кавунець. – Там ми поговоримо про усі матеріали, які напрацювали, підсумуємо докладені зусилля та визначимо модель розвитку масового спорту, яку можна буде розповсюджувати не тільки у нашій області, але і по всій країні».

На реалізацію проєкту виділяють 32 тисячі євро. Від Вишеградського фонду отримали 16 тисяч євро, ще майже 14 тисяч євро – від ВФСТ «Колос». Васний внесок обласного фізкультурно-спортивного товариства «Колос» склав 2 тисячі євро.

«Є ще один, суто обласний проєкт, – додав пан Кавунець. – Під час одного з круглих столів по реалізації першого проєкту ми помітили, що комунікації між громадами розвинені погано і вони не мають уявлення, як працюють колеги та які досягнення мають. Тому за підтримки обласної держадміністрації ми зробимо чотири прес-тури у громади, термін реалізації – вересень-жовтень. Під час цих поїздок ми покажемо, яким може бути спорт у громадах – про це дізнається вся Вінниччина».

 

 

 

Консоль налагодження Joomla!