Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

В селі на Вінниччині готують до відкриття сучасний спорткомплекс

Створено: 05 серпня 2020 Дата публікації
Матеріал підготовлено в рамках реалізації проєкту "Вінниччина - територія здоров'я"
Відкрити до 1 вересня новий спорткомплекс ретельно готуються мешканці села Савинці Тростянецького району Вінницької області. Проводять реконструкцію двоповерхової споруди спорткомплексу з 2017 року. Залишилось завершити деякі внутрішні роботи та встановити обладнання. Про це «Інформаційній Вінниччині» розповів голова Савинецької сільської ради Василь Марущак.

  • В селі на Вінниччині готують до відкриття сучасний спорткомплекс (ФОТО)Вдкрити до 1 вересня новий спорткомплекс ретельно готуються мешканці села Савинці Тростянецького району Вінницької області. Проводять реконструкцію двоповерхової споруди спорткомплексу з 2017 року. Залишилось завершити деякі внутрішні роботи та встановити обладнання. Про це «Інформаційній Вінниччині» розповів голова Савинецької сільської ради Василь Марущак.

sportkompleks_u_Savyncyah-19

– Ця будівля стояла ще з радянських часів. Зрозуміло, що якщо довго не користуватись приміщенням, воно швидко старіє та псується. От і у нас ця будівля ледь не прийшла до непридатності. Будівельники сказали, що потрібно все міняти: і проводку, і дах. Залишити лише фундамент і стіни. Так почався наш складний шлях відновлення спорткомплексу, - говорить він. – І розпочали ми з найголовнішого на сьогодні – з проєктно-кошторисної документації.

sportkompleks_u_Savyncyah-11

За словами Василя Васильовича, без відповідних паперів в наш час неможливо подати заявку на конкурс або ж звернутись по допомогу до благодійників.

– Усім потрібно показувати конкретні плани, а не на пальцях розповідати, що ми хочемо зробити. Тому слід все перевести у сферу цифр та схем, - продовжує голова сільради. – Документація коштує недешево – 30 тисяч гривень, тому знайшли підприємців, які погодились оплатити нам виготовлення цієї документації. І вже після того ми подали заявку на обласний конкурс територіальних громад. На кошти, які нам надали, ми змогли замінити двері, вікна та проводку. І зрозуміли, що якщо щороку будемо вигравати обласний конкурс, то будемо дуже довго добудовувати наш спорткомплекс. Тому подались на конкурс ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку), того ж року виграли його.

sportkompleks_u_Savyncyah-18

У конкурсній заявці громада Савинець вказувала суму 3 тисячі 500 гривень, ДФРР перерахував два мільйони гривень.

– Завдяки цій сумі ми змогли утеплити стіни та фасад, зробити відмощення, облаштували душові кабіни біля спортзалів. Також зробили освітлення, провели опалення, виконали інші внутрішні роботи. І ось у нас всередині вже така краса, а дах тече, уявляєте? А грошей його відремонтувати немає. Тоді ми толокою, усією громадою полатали дах. Принесли хто шифер, хто інструменти. Самотужки все зробили. Але зрозуміли, що дах потрібно міняти, нікуди від цього не дінешся, - зауважує голова громади.

sportkompleks_u_Savyncyah-15

Відразу розпочали пошуки спонсора, якій зміг би профінансувати ремонт даху. Звернулись до народного депутата Миколи Кучера і отримали позитивну відповідь.

– Ми не тільки покрівлю замінили, але й утеплили дах, облаштували огородження тощо, - розповідає Василь Васильович. – В процесі реконструкції звернули увагу на деталі, яких не врахували в першому варіанті проєктно-кошторисної документації. Вирішили додати балкони для глядачів в найбільшій ігровій залі, щоб можна було проводити різні змагання тощо. Крім того, не було в проєкті й витяжок в душових кабінах та туалетах. Довелось доробляти.

sportkompleks_u_Savyncyah-14

sportkompleks_u_Savyncyah-2

В ігровому залі вже встановили баскетбольні кільця, волейбольні стійки. Він призначений для різних видів командних видів спорту: волейбол, баскетбол, футбол, великий теніс. Сюди закупили також спеціальні захисні сітки на стіни.

– Те, що можемо зробити самі, робимо. Я, наприклад, деякі зварювальні роботи проводив. У нас вся громада підключилась до роботи над відновленням спорткомплексу. Адже воно облаштовується для всіх. Школярі тут будуть проводити уроки фізкультури. Усі охочі зможуть займатися тут будь-якими видами спорту, займатись на тренажерах тощо. Крім того, у нас буде танцювальна зала, де проводитимуть заняття наш танцювальний колектив. А ще у планах зробити інклюзивну кімнату, щоб там могли займатися дітки з особливими потребами.

sportkompleks_u_Savyncyah-3

Наразі ще ведуться роботи по облицюванню плиткою відмостки та облаштуванню підлоги в залах.

– Адже у кожній залі має бути специфічна підлога. Наприклад, в тренажерному залі – гумова, в ігровій – дерев’яна, в танцювальному – ковролін. Також міжкімнатні двері встановлюються. Все це реалізується завдяки додатковим 950 тисячам гривень субвенції з державного бюджету. Кошти ще не надійшли, але рішення вже прийнято, тому підрядники працюють. Завершальні роботи у розпалі, - наголошує Василь Марущак.

sportkompleks_u_Savyncyah-6

Як зазначає голова сільради, протягом трьох років пішло дуже багато коштів, сил та часу саме на паперову роботу. Але громада мала чудову мету: запустити роботу сучасного спорткомплексу, якому позаздрять навіть містяни. Мовляв, не у кожному місті такі спорткомплекси зводяться. І зараз мешканці Савинців в очікуванні відкриття комплексу, який стане центром фізкультури, спорту та дозвілля. В Савинцях потужно розвиваються футбол, баскетбол, волейбол. Приміром, чотири роки поспіль жіноча волейбольна команда виграє першість району, а чоловіча волейбольна команда два роки підряд здобувала «срібло» в районних змаганнях. А відтепер команди тренуватимуться в більш комфортних умовах. І змагання проводитимуть не лише районні, але й міжрайонні та обласні.

sportkompleks_u_Savyncyah-8

sportkompleks_u_Savyncyah-20

Нагадаємо, голова Савинецької сільради виграв «срібло» на Всеукраїнських змаганнях.

Консоль налагодження Joomla!