Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Спорт тримається на трьох китах: тренер, батьки та дитина» — стверджує родина вінничан

Батьки переконані, що спорт, передусім, дисциплінує дітей

Спорт, передусім, дисциплінує та робить відповідальнішим. У цьому переконана й родина Волинців з Вінниці. Спортивне подружжя розповіло, яким чином заняття спортом змінило їхнє життя та за якими принципами виховують своїх дітей.

Олександр Петрович – тренер-викладач із велоспорту, Олена Степанівна – лікар-терапевт. Родина Волинців є взірцем для багатьох. Подружжя веде активний спосіб життя, займається спортом та знає, що потрібно робити для того, аби дійсно бути здоровим. Такий приклад батьків активно переймають і їхні діти. Тому вони вважають свою родину по-справжньому спортивною.

Свого часу мої батьки були проти того, щоб я займався спортом. Через це іноді виникали суперечки. Однак згодом вони все ж змирились. Тому ми з дружиною тільки за те, щоб наші діти займались тим, що їм дійсно подобається, розповідає Олександр Волинець.

За словами чоловіка, свідомо почав займатись спортом ще з 13-ти років А у 18 вже став тренером із велоспорту. Наразі пан Олександр є одним із кращих в галузі велоспорту у Вінниці.

Я родом з Львівщини. Свого часу, коли обирала вуз, зупинилась на Вінниці. Відтак, вирішила навчатись саме у цьому місті. І завжди була впевнена, що спорт – не моє. Адже ще з дитинства постійно хворіла та мала проблеми із дихальними шляхами. Однак зустрівши свого чоловіка, в оточенні якого були переважно спортивні люди, зокрема і він сам, почала також активно займатись фізкультурою. Згодом зрозуміла, що це не лише хороша фізична форма, а і здоров’я, яке згодом значно поліпшилось,пригадує Олена Волинець.

Наразі подружжя виховує четверо дітей: троє синів та доньку. Усі діти мають досить різні захоплення – англійська, басейн, шахи, велоспорт, дзюдо, музика. Але усіх їх поєднує зі спорт. Виховуючи своїх дітей батьки дотримуються принципу: фізкультура – для здоровя, спорт – для перемог.

Найстарший син – 14-річний Матвій є кандидатом у майстри спорту із велоспорту. А 12-річна донька Ганна займається музикою та захоплюється велоспортом, але більше як хоббі. Раніше займалась ще й танцями, однак через напружений графік змушена була попрощатись із цим заняттям. Тому діти обирають що більше до вподоби, — розповідає жінка.

Проте десятирічному Тадею вдається поєднувати два досить різні види спорту. Часто хлопець їздить на турніри по шахам та дзюдо. Його приклад руйнує стереотип про те, що спортсмени не можуть займатись розумовою діяльністю. А от наймолодший син подружжя – восьмирічний Захар, також захоплюється велоспортом та активно розвивається у цьому напрямку.

Усією родиною Волинці традиційно відвідують басейн, а в теплу пору вирушають у велоподорожі. Подружжя переконане, що завжди має бути час для активного відпочинку.

— Можу із впевненістю сказати, що спорт дуже дисциплінує та робить дитину відповідальною. Наприклад, мій найстарший син Матвій навчився чистити картоплю, коли команда їздила на збори. Хоча він лівша, і йому це робити складніше, — додає пані Олена.

Подружжя Волинців переконані, що у всьому потрібно мати свою «золоту середину». Важливо не перенавантажувати дітей та правильно їх заохочувати, а не змушувати. Але у будь-якому випадку дитині важливо чимось займатися, інакше вона постійно сидітиме у своєму гаджеті.

— Іноді помічаю, як деякі батьки намагаються втілити у дітях свої нереалізовані мрії. Тобто змушують дитину займатись тим, що колись не вийшло у них самих. Але це не правильно. Дітей потрібно заохочувати, спонукати, подавати правильний приклад, але не змушувати. І у всьому має бути «золота середина», — говорить Олена Степанівна. — Також знаю випадки, коли батьки, при будь-якій поразці, сварять власних дітей та називають їх нездарами. Тому для нашої родити важливо, щоб і батьки, і тренер були для дитини другом, якому довіряють. І, на щастя, в нашому випадку такі тренери є – у спортивній школі «Колос». Адже тут працюють люди, яким я можу спокійно довірити своїх дітей.

Також подружжя впевнене, що у спорті все має триматись на трьох китах: тренер, батьки та дитина. І це все повинно взаємодіяти.

 

Фото: Олена Гнатишина, надані родиною Волинець

Консоль налагодження Joomla!