Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Здоров’я – передусім» — заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» Микола Радіонов про карантин

Микола Васильович вважає, що у цій ситуації краще зайвий раз перестрахуватись

Згідно наказу Кабінету Міністрів України, з 12 березня по 3 квітня призупинено роботу усіх навчальних закладів, зокрема і Вінницької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Карантин введений з метою запобігання поширення гострого респіраторного захворювання COVID-19 – коронавірусу. Детальніше про заходи безпеки та те, наскільки це доцільно, розповість заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» Микола Радіонов.

ВТО ВФС «Колос» призупиняє проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів враховуючи рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій згідно протоколу № 7 від 12 березня 2020 року та відповідно до наказу Вінницької обласної державної адміністрації Управління фізичної культури та спорту № 251 від 12 березня 2020 року. Також наразі не працюють ДЮСШ та спортивні споруди.

Багато хто вважає, що ситуація з короновірусом в Україні контрольована та не критична. Однак досвід інших країн, які перейшли епідеміологічний поріг, показує, що пильність втрачати не варто. Навпаки, потрібно діяти на випередження. Тому рішення призупинити роботу наших спортивних шкіл, на сьогоднішній день, є правильним. Адже карантин допоможе убезпечити людей від інфекції, розповідає заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» Микола Радіонов.

Як відомо, масове скупчення людей дає можливість поширенню інфекції. Наразі ситуація з розповсюдженням коронавірусу у світі потребує особливої уваги. За оцінками ВООЗ та ECDC ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

Микола Васильович переконаний, що у цій ситуації краще зайвий раз перестрахуватись. За його словами, важливо дотримуватимусь рекомендацій щодо перебування в громадських місцях. Наприклад, краще побути вдома більше, ніж зазвичай, чи виїхати кудись за місто, де менше людей. Це може бути навіть улюблена дача чи сільська місцевість.

Наразі важливо проводити профілактичні та розяснювальні, щодо цього захворювання, заходи. Зокрема, потрібно дотримуватись елементарних правил особистої гігієни. І звичайно ж, зміцнювати свій організм та імунну систему, вживати вітаміни та їсти корисну їжу. Крім того, навесні, у багатьох, з’являється авітаміноз та ослаблюються певні функції організму, наголошує Микола Васильович.

Заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» просить батьків юних спортсменів віднестись до ситуації з розумінням. А дітям, під час карантину, радить не забувати про спорт та займатись елементарними фізичними вправами в домашніх умовах.

У Міністерстві охорони здоров’я рекомендують дотримуватись таких правил:

– залишатися вдома, якщо хворієте (у разі погіршенні стану – звернутися до студентської поліклініки чи сімейного лікаря);

– чхаючи чи кашляючи, прикривати рота зігнутим ліктем, а краще – одноразовими серветками;

– якнайчастіше ретельно мити руки з милом (щонайменше 20–30 секунд), а також обробляти спиртовмісним антисептиком;

– намагатися не торкатися руками обличчя, зокрема носа й очей;

– уникати близького контакту з тими, хто має гарячку чи кашель;

– очищувати та дезінфікувати поверхні і предмети, до яких часто торкаєтесь: дверні ручки, стільниці, мобільні телефони тощо;

– захворівши – залишайтеся вдома, навчайтеся дистанційно, пийте багато води, тримайтесь якомога далі від людей та носіть одноразову маску.

Також важливим фактором є отримання інформації з офіційних джерел. Адже наразі важливо зберігати спокій та не піддавайтеся паніці. Якщо не нехтувати профілактикою – шанс захворіти значно зменшується.

 

Фото: Олена Гнатишина