Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Ніколи не потрібно здаватись, адже без поразок немає перемог» — поради майстрів спорту Міжнародного класу з греко-римської боротьби

Артем Кудик та Олександр Сержанюк розповіли про свою спортивну карєру та особливості тренерської професії

Спорт – заняття, яке потребує чималих зусиль. Тут немає обдарованих від народження, адже все залежить від праці та наполегливості. Тренери Артем Кудик та Олександр Сержанюк впевнені, що якщо дійсно хотіти, то можна навчитись всьому.

Артем Григорович – тренер-викладач першої категорії, а Олександр Олексійович – тренер-викладач вищої категорії. Наразі чоловіки колеги, адже обоє пов’язали свою діяльність зі спортом.

Чоловіки переконані, що у спорті, як і у будь-якому занятті, важливо не здаватись та не засмучуватись. Якщо не вийшло сьогодні, то завдяки плідній праці, обов’язково вийде згодом.

Професійно займатись спортом – це коли робиш все, щоб отримати результат. Моя родина це розуміла і у всьому допомагала. Рідні знали, що якщо потрібно спати чи їсти у певний час – то так і робили. Або ж якщо щось не можна, то також підтримували, розповідає Олександр Сержанюк.

Однак у 2012-му році чоловік отримав травму, після чого його життя змінилось. Адже їдучи на змагання, запал був вже не той. Мовляв, це була вже не та медаль і не та ціль.

Я потрапив у спорт завдяки своєму батькові. Свого часу він також займався греко-римською боротьбою. А тренером став два роки тому. Тому можу сказати, що якоїсь особливої методики тренування немає. Скоріш порівнюємо з тим, як тренували колись нас, розповідає Артем Кудик.

За словами тренерів, багато що залежить від бажання самих учнів. Мовляв, все будується на трьох факторах: тренер, батьки та дитина.

У нас з Олександром Олексійовичем був тренер збірної, який завжди казав, що «навіть ведмедя можна навчити їздити на велосипеді». Тому знову ж таки, все залежить від наполегливості. Якщо дійсно хотіти, то можна навчитись всьому, говорить Артем Григорович.

Тренери радять юним спортсменам та тим, хто хоче  ними стати, не здаватись в поразках, адже без них немає перемог. Мовляв, комусь потрібно спробувати сто разів, а комусь тисячу, але результат все одно буде однаковий.

 

Фото: взято із персональних сторінок у соцмережі «Facebook»