Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Часто саме батьки вирішують майбутнє своїх дітей» — вінницький тренер Олександр Кулібаба

Чоловік виховав чемпіонів Європи та світу

Доволі часто на майбутнє своїх дітей впливають батьки. Адже ще з дитинства саме вони вирішують, чим займатись їхньому чаду. І згодом цей вибір стає способом подальшого життя дитини. Так вважає Заслужений тренер України з греко-римської боротьби, тренер вищої категорії, тренер спортивної школи «Колос» Олександр Кулібаба.

Дорослішаючи, дитина робить свій вибір сама: хтось йде гуляти, розважатись чи просто сидить біля комп’ютера. А хтось  тим часом – на тренуванні, де зміцнює себе фізично та морально.

— Любив боротьбу ще з дитинства. Але тоді, на відміну від теперішнього часу, не було можливості займатись тим, що подобається. Тому закінчивши школу вступив до училища та відразу записався до секції греко-римської боротьби, — пригадує Олександр Кулібаба.

Закінчивши училище Олександр Петрович вступив до технікуму, де на другому курсі виконав норматив на майстра спорту. З тих пір спорт став невід’ємною частиною його життя. А повернувшись із армії, де видатний вінничанин прослужив два роки, отримав роботу тренера.

— Не дарма кажуть «в страху великі очі». Адже коли зі мною працювали тренери, то все здавалось легко, але коли ним став і сам, то спочатку було лячно. Думав, що ці висоти спорту не осягнути. Однак можливо все. Тому поступово працював та набирався досвіду. І колись мене запитали «а як підготувати чемпіона світу?», я не задумуючись відповів «просто». Знаєте, це коли береш з собою за руки дітей, бачиш гору та починаєш на неї забиратись. І це не дивлячись на те, що можете впасти, і не раз, але все одно продовжуєте рух. А потім знову і знову, — розповідає Олександр Петрович.

За словами пана Олександра, у спорті чималу роль відіграють і батьки, адже без підтримки та фінансів підняти спортсмена дуже важко. Наразі серед вихованців чоловіка є і діти його колишніх учнів.

— Спорт – формує характер. Наразі бачу хорошу тенденцію, коли батьки просто беруть дитину за руку і приводять займатись спортом. І це дуже добре, адже такий вибір лише позитивно вплине на їхнє майбутнє. Тому хотілось би, щоб усі батьки наслідували такому прикладу та прививали своїй дитині хороші звички до життя. Не всі мої учні стали спортсменами, але усі вони стали фізично та морально витривалими, і це залишиться з ними назавжди, — наголосив пан Олександр.

Під час своєї роботи видатний тренер підготував п’ять призерів Європи, чемпіона світу серед молоді та чемпіона світу серед військовослужбовців. А також п’ять спортсменів міжнародного класу та більше 25-ти майстрів спорту.

Фото: Олена Гнатишина