Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

На Вінниччині відбулися перші спортивні змагання серед команд міських ОТГ

 У Вінниці у приміщенні спортивного комплексу «Колос» 20 квітня відбулися обласні фінальні змагання серед збірних команд міських ОТГ. До того спортсмени проходили два етапи відбору: перший - усередині трудових колективів різних форм власності та територіальних фізкультурно-спортивних клубів, і другий - серед переможців першого етапу.    

 

Організаторами змагань виступили Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА та Вінницька територіальна організація ВФСТ «Колос». Захід розпочали хвилиною мовчання в пам’ять про військовослужбовців та мирних громадян, які загинули на сході України. 

Демонструючи виключну талановитість жителів Поділля, для гостей заходу виступили дівчата з творчого об’єднання «Ансамбль барабанщиць» КЗ «Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної». Після цього дівчата в національних костюмах піднесли учасникам караваї на рушниках. 

 

З вітальними словами до присутніх звернулися Олександр Олійник, заступник начальника управління, начальник відділу фізичної культури та спорту Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДАВолодимир Кулешов  - Гніванський міський голова, президент Асоціації спортивних територіальних громад України; та Сергій Татусяк, голова Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос». Вони наголосили на важливості організації подібних змагань та залучення населення об’єднаних територіальних громад до спортивної та культурної діяльності, а також побажали спортсменам наснаги та перемог.

Родзинкою на відкритті заходу став виступ юних талантів з «Симфонії сонця» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва. На цьому урочисту частину заходу було завершено і почалися спортивні ігри

Близько восьмидесяти учасників змагалися у п’ятьох видах спорту, таких як футзал, гирьовий спорт, шахи, шашки та настільний теніс. Поки спортсмени покладали всі свої сили на досягнення кращих результатів та просто насолоджувались іграми, кореспонденту і-vin вдалося поспілкуватися з гостями заходу та дізнатися їх враження та думки щодо заснування таких видів змагань між територіальними громадами. 

«Управління фізичної культури та спорту бачить важливість проведення таких спортивних ігор серед ОТГ, - розповів Олександр Олійник, заступник начальника управління, начальник відділу фізичної культури та спорту Управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА. - Ми проробили велику роботу. За підсумками 2018 року визначили зацікавленість жителів ОТГ в заняттях спортом, дізнались, чи виділяються достатньо коштів на розвиток спортивної культури, чи забезпечені громади інструкторами-методистами, а також спільними зусиллями розробили Положення таких спартакіад. Надзвичайно велику підтримку ця ініціатива отримала від Сергія Татусяка та його ораганізації «Колос». Держслужбовець поділився, що наступні ігри планують провести орієнтовно у серпні місяці, але на цей раз - для представників сільських ОТГ.    

Микола Лазарук, голова Тульчинської районної організації ВФСТ «Колос», розповів про співпрацю організації з відділом освіти і молоді місцевої адміністрації, завдяки чому вдається досягати значних результатів у розвитку спортивної культури. «Захід надзвичайно доречний, - зауважив він. - Ми залучаємо представників ОТГ, об’єднуємо їх, даємо можливість налагодження взаємодії». 

«Спорт - це об’єднання для всіх, - вважає Гніванський міський голова та президент Асоціації спортивних територіальних громад України Володимир Кулешов. - Ми змагаємось на полі, але в житті всі один одного підтримуємо». Сам Володимир також із задоволенням взяв участь у змаганнях з футзалу і всіма силами підтримував свою команду. Очільник громади вважає, що проведенню подібного заходу варто завдячувати певною мірою децентралізаційним процесам. «Ну і, безперечно, «Колосу», - каже він. - Разом ми робимо перші, але дуже важливі кроки».

Наталія Конюкова, головний спеціаліст управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА, а також головний секретар змагань розповіла: «Не у всіх міських об’єднаних територіальних громадах розуміють, яку роль відіграє фізична культура та спорт, і не завжди можуть донести це до населення. Ми намагаємось це виправити». Наталія відмітила, що всі шість територіальних громад взяли участь у заході, деякі не у повному складі. За її словами, вирішили почати з простих і загальнодоступних видів спорту, проте в майбутньому планується удосконалювати програму, збільшувати різноманіття видів спорту, а також турбуватися про забезпечення ОТГ відповідними фахівцями.

«Ми знайшли нову ефективну форму спілкування з головами ОТГ та можливість організації спортивно-масових заходів, - ділиться враженнями Сергій Татусяк, голова ВФСТ «Колос». - Учасники сьогоднішніх змагань задоволені, їм подобається така форма взаємодії, до того ж всі шість міських ОТГ взяли участь». Головним завданнями у майбутньому Сергій Пилипович вважає перенести подібні заходи на міський рівень усіх громад та обов’язково проводити змагання цілий рік. «Голови ОТГ готові підтримувати таку ініціативу фінансово та організаційно», - каже він.

Своїми враженнями ділилися також учасники змагань.

Юлія Сторожук з Калинівської ОТГ зайняла перше місце у змаганнях з шашок. Дівчина займається цим видом спорту приблизно два роки і вважає, що він розвиває мислення. «Ці змагання - чудова можливість отримання нових знайомств і вражень, - розповідає вона. - Потрібно підтримувати розвиток різноманітних видів спорту».   

Сергій Денисюк у звичайному житті працює менеджером зі збуту компанії «АУСП Фрут», але на спортивні ігри приїхав у складі команди футзалу Немирівської ОТГ. Від змагань чоловік у захваті і вважає, що необхідно подібні заходи проводити частіше. «Капітан нашої команди, Захараш Володимир - це наш мотор і наша енергія, - з посмішкою розповідає він. - А Миговський Леонід Михайлович - це він нас усіх організував - за це йому велика вдячність». Сергій охоче розповідає про позитивні зміни, які відбулися в його громаді: «Багато чого побудували, в тому числі сучасний майданчик, і це насправді дуже важливо».     

Цеплий Василь з Іллінецької ОТГ - переможець з гирьового спорту на цих змаганнях, хоча й відійшов від тренувань декілька років тому. Фізичну культуру чоловік не полишив і тепер займається тренуванням студентів коледжу. «Спорт зараз потроху занепадає, тому дуже важливо розвивати його, намагатися залучити якомога більше людей, зокрема молоді», - прокоментував він.

    «Переможцем змагань стала команда Іллінецької ОТГ, друге і третє місця у Тульчинської та Гніванської ОТГ. Калинівська, Немирівська і Барська ОТГ зайняли четверте, п'яте і шосте місця», - підсумував головний суддя спартакіади, заступник голови ВТО ВФСТ «Колос» та майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу Вадим Мохник.

Усі учасники отримали сувеніри від організаторів, переможці були нагороджені грамотами та медалями. Команда, яка зайняла перше місце - Іллінецька ОТГ - буде представляти нашу область на всеуркаїнських змаганнях.