Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

«Я називаю спортсменів дітьми, не тому що вони маленькі, а тому що вони стали для мене рідними!»

 В цьому році виповнюється 30 років з дня заснування Вінницької спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з легкої атлетики. За роки своєї діяльності школа зростила не одне покоління видатних спортсменів і тренерів. З року в рік вихованці школи показують високі результати на обласних і міжнародних змаганнях. Більше ніж чверть століття школа робить вагомий внесок у підвищення іміджу держави на міжнародній арені. Спорт – це одна з мов дипломатії, що особливо важливо для України в наш час. Сьогодні поговоримо з директором закладу Закревським Миколою Павловичем.

Вінницька СДЮСШОР з легкої атлетики знана далеко за межами Вінниччини. Її вихованці прославляють не тільки область, а і Україну на світових спортивних аренах. Які завдання сьогодні покладено на заклад, який Ви очолюєте?

- Першочерговим завданням школи олімпійського резерву є підготовка до вищої спортивної майстерності: досягнення спортсменами високих результатів на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях, і як вершина - Олімпійські Ігри. На сьогодні до національної збірної команди України входять шість вихованців: МСУМК Джойс Коба - біг на 400м,
МСУ Олена Жмур - стрибки у висоту, КМСУ Олександр Вуйко – біг на 50000м, КМСУ Тетяна Дорошенко - біг на 800м, першорозрядник Ілля Сосницький – біг на 3000м. Школа готує спортсменів до складу збірної команди області та України з легкої атлетики. Велику увагу приділяємо співпраці з районними спортивними школами Вінницької області, які культивують легку атлетику, щоб продовжити подальшу підготовку талановитої та здібної молоді. Плідно працюємо з Літинським, Бершадським, Хмільницьким, Шаргородським, Немирівським та Ямпільським районами з розвитку легкої атлетики в нашому регіоні. Звісно, партнером в нашій діяльності є спортивне товариство «Колос».

Які перспективи розвитку матеріально-спортивної бази, на якій тренуються вихованці школи?

- На сьогодні наша головна задача - це заміна покриття легкоатлетичного манежу. Нажаль, це проблема не тільки нашої школи, але й всієї сфери легкої атлетики області, адже всі тренування та змагання, особливо в зимовий період, проводяться саме на цій спортивній базі. Маємо в планах придбати стійки для стрибків з жердиною. Разом з керівництвом Вінницької територіальної організації спортивного товариства «Колос шукаємо спонсорів для залучення позабюджетних коштів. Третина дітей, які займаються в нашій школі, з не заможних родин. Але ми бачимо в них перспективу. В них є здібності, талант, який потрібно розвивати, і без належної фінансової підтримки це дуже складно. Маю на увазі хоча б мінімальні потреби спортсмена. Закупити костюми на змагання, кросівки, шиповки - такі обов’язкові речі, які не всі батьки можуть придбати. Сьогодні бюджет на розвиток спорту обмежений, і це не тільки стосується нашої школи. На мою думку, саме спорт робить вагомий внесок в розвиток сучасної молоді: саме в спортивному колективі відбувається гармонійне виховання молодої людини, її фізичний та психічний розвиток. Через спорт можна самореалізуватися, отримати необхідне виховання, знання та навички. 
Заохочуємо малечу різними подарунками і призами за гарні результати в змаганнях. Обов’язково запрошуємо на змагання батьків, дідусів та бабусь, щоб ті підтримали своїх юних спортсменів. Дітки впевнені, щасливі. Перемагають, і залюбки приходять тренуватися до нас.

Кадровий потенціал – важлива складова успіху. Які сучасні вимоги до тренерської діяльності? Яким має бути тренер майбутніх чемпіонів? Які існують труднощі?

- В нашій школі працюють 16 тренерів-викладачів. Серед них - Заслужений тренер України, Заслужений працівник фізичної-культури і спорту Постемський Віктор Франкович, перший тренер олімпійської чемпіонки з багатоборства Наталі Добринської. Заслужені тренери України Дмитревський Павло Аркадійович та Мельничук В’ячеслав Михайлович, вихованці яких є учасниками олімпійських ігор, та багато інших не менш талановитих тренерів, що готують спортсменів з стрибків у довжину, висоту та з жердино, з бігу на короткі, середні та довгі дистанції, з метання спису, диску та штовхання ядра. Ми дуже раді, і охоче відкриваємо двері для молодих тренерів. Але для оновлення тренерського складу головною перепоною є недостатнє фінансове забезпечення, низькі заробітні плати для молодих фахівців, в силу вказаних обставин – непривабливість цієї професії. Тому поки що тримаємось на старих кадрах. Але дуже хочеться передати нашу школу в надійні руки молодих і перспективних професіоналів! 
А якщо є дуже здібні діти, і їх запрошують до себе інші тренери та школи з усій України, ми тільки «за». Ми за те, щоб наші вихованці тренувались в кращих умовах, у найкращих вітчизняних тренерів та досягали світового успіху!

В цьому році виповнюється 30 років з дня заснування закладу. За роки своєї діяльності школа зростила не одне покоління видатних спортсменів і тренерів. Які найяскравіші сторінки історії школи?

- За роки діяльності Вінницької СДЮШОР з легкої атлетики було підготовлено 16 майстрів спорту міжнародного класу, 43 майстри спорту України, 195 кандидатів у майстри спорту та ціла плеяда спортсменів-розрядників. Більше 794 чемпіонів та призерів України по всім віковим категоріям. Встановлено 15 національних рекордів України. Підготовлено 6 учасників Олімпійських ігор, 9 учасників чемпіонатів Світу, 27 учасників чемпіонатів Європи, 2 учасники юнацьких Олімпійських ігор.
Так, нещодавно Федерація легкої атлетики України визначила найкращого легкоатлета січня 2019 року в Україні. Ним став вихованець нашої школи Богдан Колесник, який переміг на юнацькому чемпіонаті України з новим юнацьким рекордом з семиборства. 
Порівняно з іншими роками ми виросли на порядок вище. В обласному рейтингу з вищої спортивної майстерності школа посідає гідне місце. Це результат нашого розвитку та досягнення наших вихованців.
Впевнений, що попереду в школі ще більше перемог і чемпіонів!

Заказать сайт в Виннице
?>