Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

Вінницькій «Колос» спільно з сільгоспвиробниками розвивають сільський спорт

      З року в рік Вінницьке фізкультурно спортивне товариство «Колос» займається розвитком дитячо-юнацького, студентського, ветеранського спорту, а також значну увагу приділяє популяризації фізичної культури в сільській місцевості. Голова Вінницької районної організації товариства «Колос» Роман Юсумбелі розповів про діяльність районного осередку, а також про співпрацю з сільгоспвиробниками для розвитку спорту. 

 

     -Наша діяльність спрямована на реалізацію завдань щодо розвитку фізичної культури та спорту серед всіх верств населення, працівників агропромислового комплексу та членів їх сімей. ВФСТ «Колос» і ми, як районний осередок, займаємось організацією спортивних заходів  серед сільського населення з урахуванням їх традицій та інтересів, спортом серед ветеранів, студентським спортом.  Плануємо роботу на рік та помісячною, складаємо Регламенти спортивних змагань та заходи, які доводимо до відома сільських та селищних голів.

Який вид спорту найпопулярніший у Вінницькому районі?

     -Можна із впевненістю сказати, що футбол - найпопулярніший вид спорту в районі. У нас є дві футбольні ліги: вища ліга та перша. «Колос» проводить  чемпіонат серед сільських  та селищних рад. На разі триває зимовий чемпіонат з футзалу,  ігри якого проходять  в легкоатлетичному  манежі « Колос».

   Районний чемпіонат з футболу починається у нас з середини березня. Цього року у змаганнях візьмуть участь приблизно 26  футбольних команд. Цей вид спорту дуже популярний, особливо в сільській місцевості, адже в кожному селі є майданчик чи навіть стадіон. Такі заходи проводимо разом з ГО «Обласна Федерація Футболу»

Як вдається розвивати спортивну інфраструктуру в селах?

      -Чимало зроблено завдяки потужній підтримці сільгоспвиробників. Так у селах вдалося облаштувати вісім  футбольних майданчиків, і це без жодної копійки з бюджетних коштів. В с.Дорожному так з’явилися футбольне поле, волейбольний та  баскетбольний  майданчики. В Зарванцях, Писаривці, Іванівці, Жабилівці, Парпурівцях, Широкій Греблі та Лаврівці також є новими футбольні поля. Потрібно лише захотіти налагодити співпрацю з сільськогосподарськими виробниками, щоб розвивати фізичну культуру і спорт в селах району.  Фермери готові співпрацювати. Адже якщо людина на своєму місці, веде успішний бізнес, вона допоможе вирішити таке важливе питання як розвиток спорту на селі, адже це справді потрібно всім, і громаді в тому числі. Окрім того, за підтримки фермерів ми відкриваємо спортивні зали, закуповуємо спортивний інвентар.

- Намагаємося залучити якомога більше населення до спортивно-масової роботи. Багато людей справді чекають доки в їхньому селі з’явиться спортзал чи стіл для настільного тенісу. Фанатів спорту та бажаючих дуже багато, тільки потрібно створити їм умови. Люди хочуть займатися і шашками, і шахами, і настільним тенісом, і футболом, і волейболом. Повірте, люди знайдуть час на це.  Ми закуповуємо в  сільські будинки культури шахові дошки, тенісні столи, адже люди туди приходять не лише потанцювати. 

 

Спортивні заходи також проходять за підтримки сільгоспвиробників?

-Так. Наприклад, районна організація «Колос» планує провести в одному із сіл змагання. За допомогою ми завжди звертаємося до місцевих фермерів. А на змаганнях обов’язково наголошуємо за чиєї підтримки вони були проведені. За активну громадянську позицію ми вручаємо відзнаки «За відродження України». Також сільгоспвиробники надають фінансову підтримку, щоб спортсмени  мали змогу потрапити на змагання і гідно представили район та Вінниччину.

 

Що, на вашу думку, необхідно для вдалого розвитку фізичної культури та спорту в сільській місцевості?

-В першу чергу, потрібно бажання. Потрібно справді захотіти розвивати спорт. Необхідна злагоджена співпраця спортивних організацій та шкіл, представників влади, тобто сільських та селищних рад, а також бізнесу, зокрема сільгоспвиробників. По друге, для того, щоб грамотно розвивати спорт, треба розробити  програму розвитку села, зареєструвати спортивний клуб, призначити туди відповідальну особу. Сьогодні с. Якушенці, Бохоники, Писаривка перераховують кошти на баланс Вінницької районної організації «Колос», де інструкторам платиться заробітна плата за організацією спортивно-масової роботи в громадах.

 

Які заходи ви проводите для популяризації спорту серед дітей?

-Я практикую в дошкільних навчальних закладах проведення так званого «Олімпійського дня». Ми запрошуємо реального учасника Олімпіади, який проводить дітям олімпійський урок, після влаштовуємо змагання серед дітей, даруємо їм подарунки від Національного олімпійського комітету. Наприклад, срібний призер Олімпійських ігор, Заслужений майстер спорту з плавання Павло Хникін приїжджав в Стрижавку,  Хиженці. Таким чином діти бачать успішного  спортсмена і теж хочуть себе проявити. З року в рік все більше дітей починають займатися спортом, і це не може не радувати.

 

Що найбільше запам’яталося з минулорічних спортивних подій?

-Завжди запам’ятовуються найбільше досягнення спортсменів. Наприклад, минулого року наші футболісти взяли участь у всеукраїнських змаганнях в м. Скадовськ, де посіли друге місце серед своїх однолітків з усієї України.. Справді вони дуже старалися і досягли прекрасного результату. Я особисто, і весь Вінницький «Колос» неймовірно пишаємося ними!

    

Заказать сайт в Виннице
?>