Вінницька територіальна організація
Всеукраїнського фізкультурно- спортивного товариства "Колос"

Вадим Мохник: «2018 рік був багатим на спортивні події та успіхи наших спортсменів!»

    2018 рік для Вінницького фізкультурно-спортивного товариства «Колос» виявився вдалим на спортивні події. Сільські спортивні ігри, ветеранський спорт, змагання серед студентської молоді, дітей та багато іншого наповнили життя області спортивним духом. Детальніше про розвиток спорту в селах та популяризацію здорового способу життя розповів заступник голови Вінницької територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Вадим Мохник. 

- 2018 рік для Вінницького обласного товариства «Колос» був насиченим на спортивні події і багатим на успіхи наших спортсменів. Традиційно, вся робота була спрямована на реалізацію завдань щодо розвитку фізичної культури та спорту серед всіх верств населення, працівників агропромислового комплексу та членів їх сімей. Нашими пріоритетами у минулому році були: виховання дітей у мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, розвиток спорту вищих досягнень, фізкультурно-оздоровчі заходи серед сільського населення з урахуванням їх традицій та інтересів, спорт серед ветеранів, студентський спорт. Ми пишаємося проведеною спортивно-масовою роботою, зокрема проведенням спартакіади серед сільських територіальних громад, а також вперше в цьому році ми започаткували змагання серед об’єднаних територіальних громад. Не менш важливим є те, що у спорті вищих досягнень цього року в нас є хороші результати з велоспорту, греко-римської боротьби, тхеквондо, хокею на траві, легкої атлетики тощо.
Значну увагу товариство «Колос» приділяє фізкультурно-оздоровчій, спортивно-масовій роботі в територіальних громадах. Розкажіть про це детальніше. 


- Основна мета діяльності нашого товариства – це спортивно-оздоровча робота в селах. Ми прагнемо, щоб жителі сіл мали активне дозвілля, були здоровими. У напрямку спортивно-масової роботи в територіальних громадах Вінницький «Колос» має гарні традиції та напрацювання. Наймасовіші комплексні змагання – це традиційні обласні сільські спортивні ігри Вінниччини. Ми проводимо їх щорічно у дружній атмосфері ще з 1998 року. За першість у дев’яти видах спорту змагаються команди сільських та селищних рад. Цьогоріч сільські спортивні ігри Вінниччини пройшли справді успішно. Взяли участь 23 команди, близько 450 учасників. Приємно щоразу бачити таку активність. Перемогу здобула команда селища Браїлів Жмеринського району. Вони гідно представили нашу область на всеукраїнських змаганнях, що пройшли у вересні у м. Ворохті Івано-Франківської області під назвою «Краще спортивне село України 2018 року». Участь у змаганнях взяли представники 23-х областей. Це доводить, що такі заходи об’єднують Україну. Сільські спортсмени змагались у семи видах спорту: футзал, волейбол, гирьовий спорт, перетягування канату, настільний теніс, шахи, шашки. У загальнокомандному заліку найспортивнішим стало село Нива Трудова Апостолівського району Дніпропетровської області. Друге місце у представників Одеської області, черкащани – треті. Команда селища Браїлів Вінницької області посіла почесне четверте місце. Варто наголосити, що ці змагання не лише дають змогу виявити кращу спортивну громаду, а й акцентувати увагу на популяризації ідеї здорового способу життя серед сільського населення. Участь у таких змаганнях беруть не професійні спортсмени, такі заходи мотивують їх до занять спортом. 
Розкажіть про змагання серед голів сільських та селищних територіальних громад. Які були результати на всеукраїнському рівні?
-Щороку ми організовуємо змагання для очільників громад. Другий рік поспіль голови сіл, селищ та ОТГ Вінниччини беруть участь у Всеукраїнських змаганнях у місті Скадовську Херсонської області. Цьогоріч за звання найкращих боролися 19 збірних команд областей. Очільники громад змагалися у шашках, дартсі (жінки), волейболі, футзалі, шахах, гирьовому спорті, більярді (чоловіки), настільному тенісі (жінки, чоловіки). Наша волейбольна команда посіла перше місце з волейболу серед сільських територіальних громад. Також сільська голова з Літинського району Олена Мазур стала переможницею змагань в шашках. Важливо, що це не тільки проведення спортивних заходів, а ще й обмін досвідом. Учасники відкидають дух суперництва і спілкуються, проводять наради, обмінюються досвідом, домовляються про реалізацію спільних проектів. По приїзду зі змагань натхненні представники громад активно беруться розвивати спортивну інфраструктуру, організовувати спортивні заходи. 
Що започаткували у 2018 році?


-У цьому році ми вирішили приділити увагу також розвитку спорту у новоутворених ОТГ. Так вперше були проведені обласні та Всеукраїнські змагання серед спортсменів ОТГ. У вересні відбулися Обласні сільські спортивні ігри серед сільських та селищних об’єднаних територіальних громад. Можу із впевненістю сказати, що змагання стартували дуже добре, зокрема завдяки підтримці районних осередків товариства. Поки що в обласних змаганнях взяли участь лише 10 команд. Сподіваємося, що наступного року буде більше. Команди змагалися у спортивних випробуваннях з гирьового спорту, настільного тенісу, шахів, шашок та фут залу (або волейболу на вибір). Перемогу здобула Северинівська ОТГ Жмеринського району. Спортсмени громади представили Вінниччину на Всеукраїнських змаганнях у листопаді в м. Берегово Закарпатської області. Всього у Всеукраїнських змаганнях взяли участь 24 команди. Команда Северинівки посіла сьоме місце у загальнокомандному заліку. Окрім того, спортсмени привезли зі змагань «срібло». Сергій Мацько з Северинівки посів друге місце в змаганнях з шахів.

Популярними вже стали змагання сільської аматорської футбольної та волейбольної ліги, чи не так?
-Так, щороку ми проводимо змагання сільської аматорської футбольної ліги, і 2018 рік не став виключенням. Участь у цих змаганнях бере саме сільське населення віком від 18-ти до 60 років. Це не збірні команди районів, це команди, які представляють село: чи то Тернівку, чи то Глухівці, чи Мурафу. На жаль, в цьому році менше команд прийняло участь, але це ніяк не вплинуло на якість змагань. Команди були розподілені на три групи, у груповому турнірі вони грали між собою у два кола, проводилися виїзні матчі, а потім переможці зустрілися у фінальному поєдинку і боролися за першість. Перемогла команда села Тернівка Крижопільського району. Окрім футболу, команди сіл змагаються ще в волейболі. Сезон аматорської волейбольної ліги 2017-2018 років тривав з жовтня до березня. Ми граємо в холодний період, в залах, команди розподіляються по групах, кожна команда приймає учасників. Потім визначаються команди вищої та першої ліги, і ми розігруємо фінальну частину. Це змагання для тих, хто не професійно займаються спортом, але у певній мірі живе ним. Кожна команда з усіх сил намагається будь-що відстояти першість своєї громади. В сезоні 2017-2018 перше місце посіла команда смт Браїлів Жмеринського району. Наразі вже стартували волейбольні змагання сезону 2018-2019. Варто зазначити, що ми не ставимо собі за мету, щоб змагання проводилися лише в місті. Ми прагнемо, щоб спортивні заходи проходили і в районних центрах, і в селах. Щоб спортсменів бачили саме на місці. Плюс, щоб географічно учасникам було зручно добиратися.

 


В області активно розвивається також ветеранський спорт. У яких видах спорту змагаються старші спортсмени?
- Для ветеранів спорту ми проводимо щорічно змагання з футзалу та волейболу, в яких беруть участь спортсмени від 40 і старші. Це активісти, які в минулому займалися футболом чи волейболом. На змаганнях з футзалув категорії 50 років і старші взяли участь 11 команд області. Боротьба була справді запеклою. Чемпіонам стала команда Могилів-Подільського району. Кращий гравець Могилів-Подільської команди з с. Сугаки - Кубов Костянтин отримав подарунок від голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія за відмінну гру. «Срібло» здобула команда Немирівського району, бронзові нагороди у футболістів Муровано-Куриловецького району. У віковій категорії 40-49 років також перемогла збірна команда Могилів-Подільського району. Традиційно ми проводимо змагання з волейболу. Цьогоріч ігри відбулися в смт Крижопіль за участі 10-и команд. Змагання виявились напруженими та видовищними. Команди за жеребом були розподілені на три підгрупи. На трьох волейбольних майданчиках ЗОШ №2, с. Тернівка та СК «Колос» селища Крижопіль проходили волейбольні баталії.У фіналі першість розіграли між собою команди Крижопільського та Погребищенського районів. Золоті медалі дістались спортсменам крижопільчанам. Це дуже сильна волейбольна команда. Вона вже вп’єте поспіль стає переможцем змагань серед ветеранів. «Срібло» у волейболістів з Погребищенського району, а бронзові нагороди здобули спортсмени Тростянецького району. Організовуючи такого роду змагання, ми не забуваємо про ветеранів спорту, і вони продовжують жити спортивним життям. Але найголовніше це те, що вони своїм прикладом показують, що спортом можна займатися у будь-якому віці.

 


Розкажіть про роботу Вінницького «Колосу» зі студентською молоддю.
-Вже традиційно, 37 років поспіль обласна рада фізкультурно-спортивного товариства «Колос», а з 2004 року разом з Вінницьким національним аграрним університетом, проводить Спартакіаду серед студентів вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації. Вона розпочинається з листопада і триває до травня наступного року і включає дев’ять видів спорту: вільна боротьба, настільний теніс, гирьовий спорт, волейбол серед дівчат, волейбол серед юнаків, легкоатлетичний крос, легка атлетика і футбол. Вже кілька років поспіль команда Іллінецького аграрного коледжу посідає перше місце. Вже розпочали новий сезон Спартакіади 2018-2019 навчального року. І знову до цих змагань долучилися чимало вмотивованих та активних студентів. Кожна команда понад усе прагне перемоги, аби гідно відстояти честь свого навчального закладу. Але, окрім того, це чудовий спосіб для студентів з різних навчальних закладів розширити коло своїх друзів.
Як відомо, не існує великого спорту без дитячого?
-Так, це дуже важливо. Вінницький «Колос» є засновником двох шкіл та співпрацює з 12 спортивними школами різних форм власності, в тому числі комунальними. Юні спортсмени є учасниками обласних, Всеукраїнських та міжнародних змагань. Наймасовіші змагання серед учнів ДЮСШ під девізом «Хто ти, майбутній олімпієць?», де діти змагаються у волейболі, футболі, велоспорті, легкій та важкій атлетиці, вільній та греко-римській боротьбі, інших видах спорту. Ми дуже пишаємося, що наша область посіла перше загальнокомандне місце в Україні у цих комплексних змаганнях. Свій вагомий внесок внесли волейболісти юнаки з Барського району та дівчата волейболістки з Калинівського району, які посіли перше місце, командне «золото» також здобули легкоатлети Вінницької СДЮСШОР, а велосипедисти Вінницької обласної ДЮСШ вибороли срібні медалі. Окрім того, ми також організовуємо змагання з футболу «Золотий колосок», адже наймасовіший вид спорту в селах – це футбол. Чи не у кожному селі є майданчик, де діти можуть поганяти м’яча. Участь у футбольних змаганнях беруть як хлоп

ці, так і дівчата. Участь у такого роду змаганнях, здобуття нагород, нові досягнення – це найкраща мотивація для дітей, щоб займатися спортом. 

 


Які успіхи Вінницького «Колосу» у спорті вищих досягнень?
Робота з вищої спортивної майстерності є одним з головних критеріїв оцінки діяльності нашої організації. Ми радіємо, коли наші спортсмени досягають вершин у спорті і втілюють свої мрії в життя. Важливо, що товариство «Колос» на рівні з олімпійськими видами спорту розвиває і неолімпійські види серед яких: боротьба самбо, гирьовий спорт, пауерліфтинг та інші. 
В нас є імена, якими ми справді можемо пишатися. Роман Кокошко досягає значних успіхів у легкій атлетиці, Андрій Чернявський та Андрій Розгонюк у велоспорті, Олег Йолтуховський у лижних гонках, Віталій Коломієць і Василь Мица у паурліфтингу та багато інших, які є перспективними спортсменами не лише товариства, а й збірної України. Надзвичайну гордість ми відчуваємо за нашу команду з хокею на траві та інших спортсменів-колосовців. 
Які плани товариства на цей рік з розвитку матеріально-технічної бази?
-Щоб бути конкурентоспроможними та привабливими для надання послуг засобами фізичної культури та спорту, послуг з оздоровлення, і спортивна база «Колос», і спортивно-оздоровча база «Колос» потребують не тільки модернізації, відповідно до сучасних вимог, але і великих капіталовкладень. Щоб вирішити цю проблему у 2019 році ми активізували роботу над пошуком грантових програм та донорів. Окрім того, в «Колосі» з жовтня 2018 року працює волонтерка з Корпусу Миру Мікейла Вольф. Ми маємо надію, що ця співпраця буде ще одним успішним кроком до активної міжнародної діяльності. Також, звичайно ж, ми плануємо й надалі популяризувати здоровий спосіб життя і розвивати спорт в сільській місцевості. У 2019 році ми так само приділятимемо значну увагу дитячому, студентському, ветеранському та аматорському спорту. Плануємо організувати змагання серед спортсменів міських ОТГ. В планах також проведення змагань серед агрофірм, серед керівників сільськогосподарських підприємств. Переконаний, що наступний рік стане ще успішнішим і ще вдалішим на спортивні досягнення ніж попередній!

Заказать сайт в Виннице
?>